Aktuality

10.03 2021

V domovech s pečovatelskou službou zvýšila radnice frekvenci úklidů

Po celý březen 2021 bude na zadání radnice v domovech s pečovatelskou službou v Zábřehu a v Hrabůvce prováděn v průběhu týdne jeden úklid navíc. Mimo toto navýšení se v obvyklém režimu uklízelo 1 x týdně v domech a 2 x týdně spojovací chodba. To se radnice rozhodla s ohledem na krizovou situaci s šířením onemocnění covid-19 zintenzivnit a rovněž tímto způsobem minimalizovat šíření viru mezi nejohroženější skupinu obyvatel obvodu.

08.03 2021

Vyjádření k stížnosti stěžovatelky na Fb k vyklizení a předání bytu

V reakci na příspěvek uživatelky obecního bytu ve svěřené správě MOb Ostrava zveřejněný na facebookovém profilu veřejné skupiny Ostrava (https://www.facebook.com/groups/mesto.ostrava/permalink/
10158607075574681/?sfnsn=mo) uvádíme standardní postup MOb Ostrava-Jih, tj. postup pronajímatele, předcházející zaslání výzvy k vyklizení bytu…


08.03 2021

Radnice pomohla lidem z domu Provaznická 76. Poskytla byty i pomoc, spustila veřejnou sbírku

Po explozi bytové jednotky a následnému požáru v několikapatrovém domu na ul. Provaznická 76 zasahovaly 24. února 2021 všechny složky integrovaného záchranného systému. Obyvatelé domu byli neprodleně evakuování. Těm, kteří neměli kam jít, radnice ihned zajistila ubytování, stravu i základní hygienické potřeby v blízkém v Lowcost Hotel Ostrava. Vzhledem k narušené statice a nutné rekonstrukci domu městský obvod Ostrava-Jih nabídl obyvatelům domu bydlení v obecních bytech a vyhlásil veřejnou Sbírku pro Provaznickou 76.

14.01 2021

Informace pro nájemníky obecních bytů k dočasnému omezení služeb technického oddělení

S ohledem na výskyt covidu na technickém oddělení pro správu a údržbu bytového fondu jsou dočasně omezeny poskytované služby. Prosíme proto o trpělivost při vyřizování požadavků. Přednostně jsou řešeny havarijní stavy, vše ostatní se snažíme řešit v rámci možností co nejrychleji.


06.01 2021

Bydlení na Jihu – spokojené bydlení pro vás

Také v roce 2021 chceme občanům poskytovat příjemné nájemní bydlení v moderně zrekonstruovaných bytech. Jen během loňska radnice na údržbu bytového fondu investovala 63 milionů korun, které nájemníkům zvýšily komfort jejich bydlení.


03.12 2020

Obecní dům na ulici Jana Škody má opravenou nájezdovou rampu

Při správě obecního bytového fondu obvod nezapomíná ani na dostupnost pro imobilní a hůře pohyblivé obyvatele. Nejnovějším dokončeným projektem z této oblasti je celková oprava nájezdové rampy k domovnímu vstupu na ulici Jana Škody…

11.11 2020

Jak požádat o odložení splatnosti nájemného z obecního bytu z důvodu platební neschopnosti v souvislosti s epidemií koronaviru?

Nájemníci, kteří se v souvislosti se druhou vlnou pandémie koronaviru ocitli v tíživé finanční situaci a mají problémy s úhradou nájemného, si mohou požádat o odložení splatnosti nájemného. Tato možnost se vztahuje pouze na dluhy za nájem počínaje říjnem 2020, nikoli na dluhy v předchozím období.


29.10 2020

Radnice připravila další pomoc nájemcům obecních nebytových prostor

V současném všestranně nelehkém období radnice bedlivě sleduje vývoj situace a měnící se vládní opatření související s nouzovým stavem, vyhlášeným na území našeho státu z důvodu zhoršení epidemické situace. “Jsme si vědomi, že v této souvislosti znovu došlo k rozsáhlému omezování podnikatelských aktivit našich nájemců, přijali jsme proto další opatření, abychom jim alespoň částečně pomohli toto nelehké období překlenout,” řekla místostarostka Markéta Langrová.

26.08 2020

Radnice se jistí proti nespolehlivým nájemcům obecních bytů

Obdobně jako většina pronajímatelů se také městský obvod Ostrava-Jih rozhodl využít zákonné možnosti zajistit si plnění povinností souvisejících s nájmem bytů. Noví nájemci obecních bytů budou muset od 1. září 2020 skládat peněžitou jistotu (dříve nazývanou kauce) ve výši trojnásobku základního měsíčního nájemného. Tato povinnost vznikne u bytů pronajímaných za smluvní nájemné, u nízkonákladového bydlení a také při uzavření dohody o  přistoupení k dluhu jako náhrada za dosavadní předplacení nájmu…


4. stránka z celkem 11 1234567891011