V domovech s pečovatelskou službou zvýšila radnice frekvenci úklidů


Po celý březen 2021 bude na zadání radnice v domovech s pečovatelskou službou na ulicích Odborářská a Horní v Hrabůvce a na ulici Horymírova v Zábřehu prováděn v průběhu týdne další úklid navíc. Mimo toto navýšení se v obvyklém režimu uklízelo 1 x týdně v domech a 2 x týdně spojovací chodba. To se radnice rozhodla s ohledem na krizovou situaci s šířením onemocnění covid-19 zintenzivnit a rovněž tímto způsobem minimalizovat šíření viru mezi nejohroženější skupinu.

„V souvislosti s pandemií děláme vše proto, abychom seniory chránili. Mimo jiné jsme jim dodávali roušky, v minulém týdnu zajistili přímo v DPS všem zájemcům očkování proti covid-19.  Již vloni jsme tam také zvýšili četnost prováděných úklidů s důrazem na dezinfekci prostor, za což jsme zaplatili zhruba 640.000 korun,“ informovala místostarostka Markéta Langrová.

V uvedených domech ve správě městského obvodu Ostrava -Jih, určených pro bydlení seniorů starších 65 let,  je celkem 332 samostatných bytů, v nichž v současnosti žije 342 obyvatel Jihu.