V obecních bytech na Jihu přibudou detektory oxidu uhelnatého


Městský obvod Ostrava-Jih dnes zahájil instalaci detektorů upozorňujících na únik plynu do všech 234 obecních bytů, ve kterých jsou plynové kotle nebo plynové ohřívače vody.

„Reagujeme tak na rostoucí počet otrav oxidem uhelnatým s cílem zvýšit bezpečí našich nájemníků“, říká radní pro bytovou oblast Markéta Langrová a dále uvádí: “Instalace těchto bezpečnostních zařízení bude probíhat do konce března, celkové náklady akce činí necelých půl milionů korun. Nájemníci jsou o termínech realizace informováni vývěskami v jednotlivých domech. Vybrali jsme detektory, které provádí testování na smrtelné nebezpečí v podobě oxidu uhelnatého každou vteřinu. Navíc jsou odolné proti vlhkosti a jejich životnost garantována na dobu 10 let. Po celou dobu bude každoročně prováděna revize zařízení.“

V případě, že detektor zaregistruje nahromaděný oxid uhelnatý a spustí alarm, je třeba okamžitě vypojit plynové zařízení, intenzivně větrat a následně kontaktovat bytového technika nebo havarijní službu, která funguje nepřetržitě.