Sportovní areál ve Výškovicích prochází zaslouženou rekonstrukcí


Objekt bývalé tělocvičny na ulici Charvátská 10 byl postaven v roce 1990. Od roku 1999 jej městský obvod pronajímá organizaci CDU SPORT-VOLNÝ ČAS. „Objekt byl v předchozích obdobích opakovaně nabízen k prodeji. Z toho důvodu bylo možno provádět jen havarijní opravy. Současná rada však dosavadní stanovisko městského obvodu přehodnotila a záměr prodeje zrušila. Následně jsme připravili rekonstrukci, která se týká nejen objektu samotného, ale také venkovních sportovních prostor,“ vysvětluje radní Markéta Langrová.

Objekt tělocvičny tak v současnosti prochází komplexní rekonstrukcí. Při revitalizaci venkovních sportovních prostor vznikne nové multifunkční hřiště s umělým povrchem, hřiště pro plážový volejbal s venkovní sprchou, nové tribuny pro diváky. Areál získá také novou horolezeckou stěnu, osazenou na fasádě tělocvičny, dále nové osvětlení, plot a  bezpečnostní kamerový systém.

Náš klub dlouhodobě zajišťuje pravidelnou sportovní činnost pro děti, mládež, seniory a ostatní věkové skupiny v disciplínách badminton, squash, stolní tenis, lezectví, kopanou, florbal, volejbal a fitness, dále příměstské sportovní tábory pro děti a mládež a k regeneraci zde slouží finská sauna a solná jeskyně. Jsme skutečně rádi, že se po 18 letech fungování sportovního centra v tělocvičně začalo s celkovými opravami,“ uvádí zástupce klubu Miroslav Cibulec s tím, že sportovní zázemí tělocvičny využívá více než dvacet tisíc lidí ročně.

Právě vysoká návštěvnost sportovního centra, stala u zrodu myšlenky na zrušení záměru prodeje a realizace komplexní rekonstrukce, kterou tato tělocvična z poloviny 90 let již nutně potřebovala. Radnice rozhodla dát zelenou opravě celého sportovního areálu na Charvátské. Náklady budou činit téměř 41 milionů korun.

Nejen mladí sportovci se po dokončení opravy mohou těšit na své sporty uvnitř tělocvičny, která se v případě bezproblémového průběhu stavby otevře ještě letos. Od jara příštího roku si zasportují pod širým nebem: nové hřiště s umělým povrchem nabídne  možnosti pro volejbal, nohejbal, minikopanou, florbal či tenis, hřiště s pískovým povrchem například beach volejbal a beach fotbal. Zájemcům o lezectví poskytne vyžití venkovní horolezecká stěna,“ dodává Cibulec.