Požár v obecním domě na Dubině


V úterý 14. 6. 2022 došlo v jednom z obecních domů na ul. J. Škody na Dubině k požáru. V sedmém patře paneláku hořel jeden z bytů. Policisté s hasiči evakuovali 25 lidí, psa i morče.

Požár se naštěstí obešel bez obětí na životech či vážných zranění. Rozsáhlé škody jsou v bytě, kde vznikl požár. V bytě nad ním, kde hořelo okno, byly z důvodu zajištění přístupu zničeny vstupní dveře a zabezpečeno vysklené okno. Došlo také k částečnému vytopení spodních bytů. Povolána byla havarijní služba, zkontrolovány rozvody elektřiny a vody a v současnosti je vše bez problémů v provozu. Situaci již řešíme s pojišťovnou, zajistili jsme úklid, dovoz vysoušečů do vytopených bytů a následně zadáme opravy. Obyvatelkám vyhořelého bytu poskytneme náhradní bydlení. Podle sdělení hasičů reagoval i detektor kouře. Ty máme instalovány ve všech obecních bytech. V bytech, ve kterých jsou plynové kotle nebo ohřívače vody, máme také detektory CO,“ uvedla místostarostka Markéta Langrová, která na místo neprodleně po oznámení požáru přijela.

Příčina ani okolnosti požáru zatím nejsou známé. Na zjišťování budou hasiči spolupracovat s policisty. Škoda byla předběžně odhadnuta na půl milionu korun. “Lidé by skutečně neměli podceňovat, že se může kdykoli přihodit něco nečekaného a mít odpovídající pojištění,” apelovala místostarostka Langrová.