Ostrava-Jih nabídne levnější parkování


Velká změna čeká parkovací domy v městském obvodu Ostrava-Jih. Rada schválila snížení ceny parkovného ve všech obvodem provozovaných parkovacích objektech.

Úřad městského obvodu Ostrava-Jih, který má provoz parkovacích domů na starosti, mění stávající ceník služeb a od 1. 1. 2017 nabídne občanům parkovací stání za nižší ceny. Za měsíc parkování pro motorová vozidla nově stávající nájemci i noví zájemci zaplatí 690 korun měsíčně, oproti původní ceně 800,- Kč za jedno parkovací stání.  Podmínkou pro stávající nájemce je uzavření dodatku k platné  nájemní smlouvě.

V městském obvodu Ostrava-Jih je aktuálně k dispozici sedm parkovacích objektů s celkovou kapacitou 594 parkovacích stání. Ve stejné oblasti je zároveň dlouhodobě řešen nedostatek parkovacích míst a zvyšující se neprůjezdnost ulic tak trápí zejména záchranné složky.

Nižší ceny za stání silničního motorového vozidla by tak měly zvýšit dostupnost služby i pro ty občany, kteří zatím možnost parkovat ve zmíněných objektech nevyužili. „ Reagujeme tak na potřeby občanů a vycházíme vstříc požadavkům na možnost pohodlného a bezpečného parkování za co nejnižší ceny,“ zdůvodnila rozhodnutí radních místostarostka Hana Tichánková