Opravy obecních domů v Jubilejní kolonii jdou do finále


Díky právě probíhající komplexní rekonstrukci bytového domu na ulici Jubilejní 73 v Hrabůvce  budou pro zájemce už brzy k dispozici čtyři byty 2+1 o rozloze 70 metrů čtverečních, včetně lodžie. „Do vnitřních i vnějších oprav domu investujeme přes 8 milionů korun. Dům získá novou fasádu a počítá se i s výměnou střechy,“ upřesňuje místostarostka Markéta Langrová. Uvnitř budovy dojde k výměně rozvodů vody, kanalizace, osvětlení. „Dále budou v bytech nová ústřední topení i okna, nové obklady a podlahy, namontujeme tam nové kuchyňské linky a sociální zařízení. Zároveň opravíme omítky, provedeme zateplení,“ doplňuje Markéta Langrová s tím, že pokud vše půjde podle plánu, rekonstrukce by měla být hotova letos v listopadu.

A připravena je dle místostarostky pro bytovou oblast také oprava posledního obecního domu v Jubilejní kolonii, bytový dům na ulici Mládeže 12. „Zde momentálně probíhá výběrové řízení na zhotovitele stavby a bude-li podepsána smlouva, zahájíme práce ještě letos.“

Městský obvod pečuje o rozsáhlý obecní fond čítající 312 domů a více než 5200 bytů. Do jejich údržby a oprav jsou investovány desítky milionů korun ročně s cílem zajistit nájemníkům v obecních bytech kvalitní, komfortní a bezpečné bydlení. Informace a aktuální nabídka bytů jsou k dispozici zde na webu nemovitosti.ovajih.cz v sekci Byty.