Objekt na ul. Tlapákova 17A v Hrabůvce po provedené rekonstrukci těší nejen sportovce


V období červenec až září 2019 realizovala firma JVAgro Morava s.r.o v objektu na ul. Tlapákova 17A v Hrabůvce práce za 1 789 447,09 Kč, které zahrnovaly výměnu rozvodů vody a opravu sociálních zařízení v rozsahu výměny obkladů, dlažeb, zařizovacích předmětů, dveří, elektroinstalace, provedení nových omítek a následných maleb.

Objekt v současnosti užívá Český svaz Wa-te jitsu do a bojových umění, z.s.

Počátky Českého svazu Wa-tejitsu (ČSWABU) sahají do roku 1989. Jde o jeden z nejdéle působících svazů bojových umění působících v Moravskoslezském kraji. Jedno dojo (prostor pro cvičení) je také v městském obvodě Ostrava-Jih. Středisko bojových umění ČSWABU najdete v Hrabůvce na ul. Tlapákova 17A, v současnosti nabírá další zájemce do všech kurzů.

Prostory jsou po náročné rekonstrukci hygienického zázemí – sprch, toalet a výměně oken. „Děkujeme představitelům obvodu Ostrava-Jih panu starostovi Bednářovi, místostarostce paní Langrové a také všem ostatním členům rady za podporu naší činnosti. Současně děkujeme za vynikající spolupráci paní Holkové z odboru bytového a ostatního hospodářství ÚMOb Ostrava-Jih při realizaci rekonstrukce,“ uvedla za ČSWABU Jana Riplová.

V kurzech karate, sebeobrany Wa-te jitsu, kickboxu, kobudo, čchi kung a tai chi Český svaz Wa-te jitsu nabízí zajímavý koncept výuky, který je určený pro děti, juniory, dospělé a seniory. Na kurzech se vytváří unikátní podmínky tréninku pro rozvoj svalstva v celém těle, pro zdraví a vnitřní energii čchi.

Závodníci a instruktoři ČSWABU vybojovali několik desítek světových a evropských titulů, v poslední době přivezli medaile např. z Německa, Švédska, Itálie, Severního Kypru, Španělska a z mnoha dalších zemí.

ČSWABU nabízí unikátní projekty, které jinde v Ostravě nenajdete – karate s anglickou konverzací určené pro děti 4 – 10 let a kurz Mazaně proti šikaně se sebeobranou Wa-tejitsu pro mládež 10 – 14 let.

Cvičení vnitřních bojových umění pod vedením instruktorů Českého svazu Wa-te jitsu podporuje celoživotní vitalitu, zdraví a ohebnost až do vysokého věku. Proto může cvičení sloužit jako užitečný doplněk k jakémukoliv programu dlouhověkosti.

Stránky s nabídkou všech kurzů jsou na internetu watejitsu.eu, Facebooku i Istagramu.

dav