Jubilejní kolonii krášlí další opravený dům s byty k pronájmu


Městský obvod Ostrava-Jih dokončil kompletní rekonstrukci posledního bytového domu v rámci modernizace historického skvostu obvodu – Jubilejní kolonie.

„Řadová zástavba tohoto bloku bytových domů je zakončena čtyřpodlažním domem na ul. Velflíkova 4. V tomto domě proběhla celková rekonstrukce domu, zahrnující novou střechu, výměnu oken, nové fasády barevně sjednocené s ostatní zástavbou, instalaci kuchyňských linek, položení nových podlah a kompletních výměnu veškerých rozvodů, tedy vody, vytápění a elektroinstalace,“ upřesnila Markéta Langrová, radní pro bytovou oblast.

Nyní je v domě k dispozici celkem 7 bytů, z toho šest bytů velikosti 2+KK o výměře 54 – 57 m2, podkrovní byt 3+KK plochou lehce přesáhne 85 m2. Cena rekonstrukce činí necelých 11,1 milionů korun.

V současné době probíhají prohlídky jednotlivých bytů pro potenciální zájemce o bydlení v těchto bytech. Lidé si je však mohou prohlédnout rovněž z pohodlí domova na webových stránkách nemovitosti.ovajih.cz, kde najdou veškeré informace o konkrétním bytě, včetně půdorysu bytu, fotografie i potřebné formuláře k žádosti o pronájem.

Předpokládaný termín k nastěhování je od 01.07.2017. Žádosti o pronájem za smluvní nájemné v minimální výši 80 Kč/m2 , ve které je již zahrnuto nájemné za předměty vybavení bytu, bez záloh na služby, mohou zájemci podávat do 22. května 2017.