Bývalá škola V Zálomu v Pískových dolech se dočkala celkové rekonstrukce


Objekt bývalé školy V Zálomu se dočkal nového vzhledu. Má novou fasádu a střechy je kompletně zateplený a součástí celkové rekonstrukce byla i hydroizolace. Pro všechny organizace, které tady sídlí, byly vybudovány také vstupy do venkovního atria. Rekonstrukce probíhala od května do prosince loňského roku a radnice za ni zaplatila 25 milionů korun.

Tím však práce nekončí. V atriu má vzniknout pergola, pódium a nově zpevněné plochy, stávající zídky budou sanovány a doplněny o lavičky. Cílem je vybudování příjemného venkovního zázemí pro místní spolky. Celé atrium bude oploceno a osvětleno, aby bylo možno jej pro akce využívat i ve večerních hodinách  a z důvodu bezpečnosti pod dohledem kamer napojených na městskou policii.

Nového vstupu se dočkal také pavilon, kde sídlí neziskový spolek Cirkus trochu jinak. V letošním roce nás čeká druhá fáze rekonstrukce tohoto území, v rámci které proběhne rekonstrukci atria a vybudování nového workoutového hřiště,” uvedla místostarostka Markéta Langrová.

V Zálomu sídlí i nová moderní knihovna, která byla slavnostně otevřena loni v létě. Jde už o pátou pobočku Knihovny města Ostravy v obvodu.

Jak uvedla Miroslava Sabelová, ředitelka Knihovny města Ostravy: “Knihovna V Zálomu je naše 28 pobočka a jsme za ni hrozně rádi, protože vznikla v lokalitě, kde nám knihovna dlouhé roky chyběla.” Velmi oblíbenou částí této knihovny je speciální místnost, sloužící  maminkám s nejmenšími dětmi. Vypůjčit si tam lze nejen leporela, ale také různé hračky.

Markéta Langrová ještě doplnila také informace k multifunkčnímu hřišti: “ Na podzim minulého roku jsme zahájili také stavbu multifunkčního hřiště pro naše dobrovolné hasiče. Předpokládáme, že pokud nám bude přát počasí a stavba začne hned z jara, bude dokončena ještě v letošním roce.”