Bydlení pro seniory nabízí opravený dům na ulici Čujkovova 29


Vstupní vrátnice s nepřetržitým dohledem, bezbariérový přístup, nový výtah, zázemí s pračkou a sušičkou prádla i kamerový systém pro dohled nad bezpečností. To jsou hlavní benefity domu s devadesáti byty v Zábřehu, který nechala radnice zrekonstruovat pro zajištění klidného a bezpečného bydlení seniorů.

Byty o velikosti 2+kk jsou kompletně opraveny a radnice stále přijímá žádosti o pronájem. Žadatelé musí mít trvalý pobyt v městském obvodě Ostrava-Jih a je jim přiznán a vyplácen starobní nebo invalidní důchod. „Byty jsou určeny pro soběstačnou osobu, která ke dni podání žádosti dosáhla 65 let nebo soběstačné manželé, jestliže alespoň jeden z manželů ke dni podání žádosti dosáhl 65 let či dvojici soběstačných osob, pokud alespoň jedna z těchto osob ke dni podání žádosti dosáhla 65 let,“ upřesňuje místostarostka Markéta Langrová. Zdravotně postiženým občanům, které s nabídkou pronájmu oslovil příslušný odbor magistrátu, budou od prosince k dispozici 4 bezbariérové byty o velikosti 2+kk.   

Nájem je uzavírán na dobu určitou, nejdéle však na 12 měsíců s tím, že je možné nájem dále obnovovat. Základní měsíční nájemné činí 85 Kč/m², což představuje při velikosti bytu necelých 2.500 korun. V uvedené ceně není zahrnuto nájemné za předměty patřící do vybavení bytu, které se pohybuje zhruba kolem 250 korun a dále zálohy za služby. Nájemce před uzavřením smlouvy o nájmu bytu nehradí žádnou kauci.

Zájemci mohou podrobnosti získat zde  , včetně fotogalerie vzorového bytu a formuláře žádosti o pronájem bytu. První žádosti bude rada obvodu schvalovat v září a s nastěhováním se počítá na podzim tohoto roku.

Komplexní rekonstrukce domu na ulici Čujkovova 29 si vyžádala asi 57 milionů korun. Přibližně 5,2 milionu z této částky poskytlo Ministerstvo pro místní rozvoj prostřednictvím integrovaného regionálního operačního programu.